Дослідження коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП)
Діагностика порушень слуху у дітей та дорослих. Аудіометрія. Дослідження коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП).
Існують найпростіші методики, такі як тональна аудіометрія. Цей метод діагностики припускає, що пацієнт активно залучений до процесу дослідження, отже, його неможливо проводити грудним та маленьким дітям. Тому у таких випадках проводиться реєстрація коротколатентних слухових потенційних викликаних (КСВП).
Це повноцінне обстеження, що дозволяє достовірно виявити порушення слуху. Спеціальна апаратура дозволяє зафіксувати зміну потенціалів із поверхні шкіри пацієнта. Оцінюючи результати, лікар розуміє, чи є порушення слуху і, найголовніше, на якому рівні сприйняття та обробки звуку воно відбувається.
КСВП проводиться у дітей, у яких є підозра на порушення слуху або у дітей, у яких були виявлені порушення слуху при скринінговому дослідженні, а також для підбору відповідного слухового апарату при слухопротезуванні.
У дорослих КСВП проводиться за різних порушень слуху, включаючи пухлинні захворювання. Для вибору характеристик слухового апарату. При розсіяному склерозі, енцефаліті, енцефаломієліті, інших демієлінізуючих захворюваннях центральної нервової системи, гострих та хронічних порушеннях мозкового кровообігу, після перенесених черепномозкових травм.
КСВП – відносно трудомістке дослідження. Пацієнту необхідно лежати практично нерухомо до півгодини. Тому немовлятам краще виконувати це дослідження під час сну. Для цього необхідно за деякий час до відвідування лікарні змінити режим сну так, щоб саме за годину обстеження дитині захотілося спати. Найбільш надійний метод – проведення дослідження під наркозом (седацією). У разі потреби проведення наркозу (седації), проводиться огляд анестезіолога.
Під час дослідження на шкірі пацієнта розміщують електроди. Це абсолютно безболісно і не завдає ніякого дискомфорту. Електроди реєструють електричні потенціали у відповідь і передають дані в комп'ютерну програму.