ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Кожна людина унікальна і має властиві тільки їй індивідуальні особливості. Це стосується і реакції на різноманітні речовини, що потрапляють в організм. Хтось справляється з ними без проблем, але в деяких людей спостерігається їхня непереносимість. Сюди можна зарахувати лікарські засоби, окремі продукти харчування, алкогольні напої.

Основною причиною непереносимості алкоголю є недостатнє вироблення ферментів, які розщеплюють етанол в організмі, на ацетальдегід. В результаті спирт розпадається на складові надто швидко, у тканинах і крові накопичуються продукти етанолового розпаду та викликають різні негативні реакції.

Види непереносимості алкоголю

  • Вроджена непереносимість характеризується неможливістю розщеплювати етанол від народження. Вважається, що це генетична особливість організму, який споконвічно негативно реагує на речовини, що містять етанол. Подібний збій отримав назву міссенс-мутація. Міссенс-мутація повсюдно присутня у деяких народів, наприклад, корінних жителів Крайньої Півночі. Організм не виробляє ферменти, що розщеплюють ацетальдегіди – продукти розпаду етанолу, що заразом призводить і до швидкого формування алкогольної залежності.
  • Придбана непереносимість виникає після прийому деяких медикаментів (протигрибкові препарати, деякі антибіотики), а також як наслідок низки захворювань та черепно-мозкових травм.
  • Індивідуальна непереносимість поступово виробляється у пацієнтів, які страждають на алкогольну залежність III стадії. Навіть якщо спочатку організм чудово переносив спиртні напої, при постійному прийомі алкоголю починаються незворотні зміни у роботі органів та здатність до розщеплення етанолу втрачається.

Симптоми алкогольної непереносимості

Існує низка ознак, що допомагають визначити наявність алкогольної непереносимості. До них відносяться:

  • Гіперемія (почервоніння) шкіри

Одна з найхарактерніших ознак непереносимості алкоголю. З'являється відразу після вживання етанолу, незалежно від виду спиртного та його кількості. Спочатку плями і висипи з'являються на обличчі, через що непереносимість іноді називають флеш-синдромом (flush (англ.) – «рум'янець»). Згодом вони швидко розповсюджуються по всьому тілу. У деяких випадках можуть з'явитися невеликі пухирі, що нагадують кропив'янку. Через це непереносимість іноді помилково визначають як алергічну реакцію.

  • Зміна артеріального тиску

Тиск може як підвищуватися, так і знижуватися. Підвищений артеріальний тиск провокує пульсуючий біль у скронях, запаморочення, носову кровотечу. При зниженому тиску перед очима виникає темрява, з'являється слабкість, млявість, паморочиться в голові.

  • Набряк кінцівок

Якщо необхідна кількість ферментів для розщеплення етанолу не виділяється, він несвоєчасно виводиться з організму, відбувається інтоксикація та збій у роботі системи виділення. Надлишки рідини накопичуються в тканинах, викликаючи набряклість кінцівок.

  • Нежить

Виникає через набряки слизової оболонки носа. З'являється відчуття закладеності, дихання утруднюється.

  • Шум у вухах

Найчастіше виникає після прийому алкоголю, якщо людина перенесла в минулому черепно-мозкову травму або страждає на захворювання, пов'язані з головним мозком, у тому числі гіпертонією. При попаданні етанолу до організму всі периферичні судини сильно розширюються, і людина починає чути рух крові ними. Це стосується і судин вушних раковин. Шум не припиниться доти, поки токсини впливатимуть на організм і не станеться зворотний спазм судинного русла.

  • Нудота та блювання

При вживанні великої кількості алкоголю, печінка та шлунок не справляються із розщепленням етанолу. Відбувається інтоксикація і організм намагається позбавитися вмісту шлунка. Це є нормальна реакція організму. Однак, коли навіть невеликий ковток спиртного викликає нудоту, а тим більше блювоту, можна впевнено говорити про непереносимість алкоголю.

  • Прискорене серцебиття

Алкоголь сильно впливає на ритм серця, що прискорює серцебиття. При непереносимості навіть найменша доза спиртного викликає сильну тахікардію, яка в деяких випадках переходить у напади ядухи.

  • Підвищення температури та сильне потовиділення

Характерні симптоми, що виникають після прийому алкоголю за його непереносимості.

  • Мігрень

При появі псевдоалергічної реакції на речовини, що містять спирт, відбувається виділення гістаміну, який і є причиною головного болю.

Залежно від рівня ферментної недостатності в людини проявляється різна кількість симптомів. За наявності відразу кількох, краще звернутися до фахівця для діагностики. Адже при непереносимості алкоголю навіть невеликий ковток спиртного здатний викликати астматичний напад або набряк Квінке, може статися анафілактичний шок або розвинутися кома. У будь-якому випадку це є небезпечним для життя.

Вилікувати сформовану непереносимість спиртних напоїв неможливо. Тому у разі виявлення непереносимості спиртовмісних речовин, головним способом, який відмінно вирішує цю проблему, є повна відмова не тільки від алкогольних напоїв, а й від лікарських препаратів, виготовлених на основі спирту.

Джерело контенту: netnarkotik.com.ua Лікування та кодування від алкоголізму у Дніпрі

Запис на прийом

Корисні статті