ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Перші дослідження в галузі визначення якості слухової функції людини за допомогою технічних засобів належать до другої половини 19 століття. Саме тоді були винайдені перші прилади – акуметри, які дозволяли оцінити особливості слухового аналізатора, а у 20-х роках 20 століття з'явився перший аудіометр – електроакустичний вимірювальний апарат, який став прототипом сучасного обладнання для діагностики та досліджень у сфері слуху. Аудіометр дозволяє отримати дані, на підставі яких лікар-сурдолог зможе визначити причини та ступінь зниження слухової функції, виявити патології слуху на початкових стадіях. Своєчасний слуховий тест дозволить вжити комплексних заходів, завдяки яким терапія та слухокорекція будуть максимально ефективними. Аудіометрія – процедура діагностики порушення слуху. Дане обстеження можуть пройти в нашому спеціалізованому центрі ЛОР як дорослі, так і діти.

Що таке Аудіометрія

Аналіз слухової функції – Аудіометрія – це процедура, за допомогою якої лікар вимірює гостроту слуху та визначає слухову чутливість пацієнта до звукових хвиль різної частоти. Проведення аудіометрії (далі - АМ) здійснюється за допомогою спеціального обладнання у приміщенні з шумоізоляцією. Як уже зазначалося раніше, своєчасна перевірка слуху вкрай важлива, зокрема, для людей похилого віку, оскільки наслідки фізіологічного старіння організму, які природно зачіпають органи слуху, є причиною розвитку нейросенсорної приглухуватості. Процес порушення звукосприйняття в даному випадку необоротний, проте діагностика на ранніх стадіях дозволить підібрати слуховий апарат та вжити заходів для запобігання розвитку глухоти.

Що таке аудіограма

Аудіограма є графічним відображенням стану слуху. Аудіограма складається за результатами слухового тесту в процесі проходження пацієнтом аудіометрії, і є графіком, який ілюструє звукосприйнятливість для кожного вуха. На горизонтальній шкалі відображається показник сприйняття людиною гучності звуку (довжина звукової хвилі, що вимірюється у Герцах), по вертикалі відзначається показник інтенсивності, чіткості сприйняття звуків (інтенсивність звуку, що вимірюється в децибелах). Показником норми слуху вважається плоский графік у діапазоні 0-25 дБ.

 

Якщо ви вирішили створити аудіограму, то для цього вам потрібно записатися на консультаційну діагностику до фахівця - отоларинголога або сурдолога. Фахівці нашого ЛОР центру мають високу кваліфікацію та обладнання, необхідне для проведення аудіометрії з подальшим складанням та розшифровкою вашої аудіограми. За результатами аудіограми ЛОР-лікар визначить причини та ступінь порушення слуху, проконсультує та призначить превентивні заходи від подальших погіршень слухової функції.

Показання для проходження аудіометрії

Як профілактичний захід, проходити аудіометричне дослідження рекомендують не рідше 1 разу на рік. Дослідження допоможе не тільки визначити приглухуватість на ранніх стадіях, але також дозволить діагностувати різноманітні захворювання органів слуху, зокрема новоутворення та пухлини на ранніх стадіях формування, запальні процеси.

Національний інститут охорони праці (NIOSH) Сполучених Штатів Америки розробив Рекомендації для роботодавців, які регулюють захист працівників від шуму, відповідно до яких аудіологічну перевірку необхідно проводити двічі на рік тим працівникам, які працюють в умовах середньозмінного рівня шуму понад 100 дБ. При цьому повторну перевірку необхідно пройти через півроку після початку робіт, оскільки у людини з підвищеною чутливістю погіршення слуху може статися лише за кілька місяців.

Показання для проходження АМ. Коли і кому потрібно зробити аудіометрію:

  • Запалення середнього вуха, отит.
  • Гострі та хронічні захворювання ЛОР-органів.
  • Травми голови, вух.
  • Погіршення чутності, сприйняття мови та звуків.
  • Людям похилого віку.
  • При захворюваннях нервової системи, новоутвореннях та пухлинах мозку, інсульті.
  • При виборі засобу звукокорекції – слухового апарату.
  • Працівникам/колишнім працівникам виробництв з підвищеним рівнем шуму та вібрацій.
  • Дітям з вродженими патологіями слуху чи мови.

Види аудіометрії

Лікувально-діагностичний ЛОР кабінет пропонує до послуг своїх пацієнтів такі способи обстеження:

  • Мовна аудіометрія – це класичний спосіб обстеження, у процесі якого лікар дуже тихо, чи нормальною мовою, вимовляє певні слова на певній відстані від пацієнта. Така діагностика є профілактичною і частіше призначається як скриніг. Завдання цього способу АМ – визначити, наскільки якісно пацієнт розпізнає людську мову. За результатами мовної АМ, лікар допомагає пацієнту з вибором та налаштуваннями слухового апарату.
  • Тональна Аудіометрія проводиться за допомогою спеціального високоточного комп'ютерного обладнання, аудіометра. У цьому випадку пацієнт надягає навушники, через які подаються звуки різної частоти з певним часовим інтервалом. Пацієнт фіксує сприйняття звуків натисканням кнопки на пульті. Тональна АМ визначає поріг мінімальної чутності та максимального звукового дискомфорту для кожного вуха. За результатами обстеження складається графік – аудіограма.
  • Ігрова аудіометрія – це спосіб обстеження, адаптований для дітей. При проходженні АМ в ігровій формі використовують візуальні прототипи, картинки, поєднання світлового та звукового сигналу.

Як проводиться аудіометрія

Відповідаючи на питання пацієнтів, як пройти аудіометрію, і як це обстеження проводиться, звертаємо увагу, що АМ проводиться лише кваліфікованим фахівцем – сурдологом чи ЛОР-лікарем.

 Как проводиться аудиомерия

Тривалість процедури може змінюватись від 10-15 хвилин до однієї години. Проводять АМ у приміщенні зі звукоізоляцією, щоб сторонні шумові подразники не спотворювали реальну картину обстеження. Комп'ютерна аудіометрія може проводитися також у спеціальній камері з панелями шуму, коли лікар і пацієнт знаходяться на відстані, щоб виключити похибки сторонніх звуків.

Дитяча аудіометрія

Показаннями для проведення аудіометричного обстеження у дітей є:

  • Травми голови, вух.
  • Хронічні отити.
  • Запальні процеси органів слуха.
  • Захворювання нервової системи, вроджені патології.

Діагностика слуху новонароджених проводиться методом об'єктивної аудіометрії з отоакустичної емісії. Даний метод обстеження проводиться на сучасному ультра точному цифровому устаткуванні, яке дозволяє реєструвати дуже слабкі звукові коливання непошкоджених волоскових клітин внутрішнього вуха у відповідь на акустичний подразник. Такий спосіб обстеження підходить і для немовлят, і дорослих пацієнтів.

Безумовно-рефлекторна аудіометрія проводиться для дітей до 1 року і заснована на реєстрації реакції дитини на звуковий сигнал.

Безумовно-рефлекторна аудіометрія проводиться для дітей до 1 року і заснована на реєстрації реакції дитини на звуковий сигнал. Умовно-рефлекторна аудіометрія застосовується для дослідження слухової функції у дітей віком від 1 року. Метод заснований на поєднанні звукового та світлового впливу з метою вироблення у дитини умовного рефлексу.

Ігрова аудіометрія проводиться для дітей до чотирирічного віку.

Детская аудиометрия 

Аудіограма, складена за результатами обстеження дитини, дозволяє об'єктивно оцінити функцію слухового аналізатора і в разі потреби вчасно вжити необхідних заходів, щоб вберегти малюка від подальших проблем зі слухом та прогресуючої приглухуватості.

Розшифровка результатів аудіометрії

Діагностика приглухуватості допомагає визначити здатність пацієнта сприймати та усвідомлювати звуки різної гучності.

Так, норма слухового діапазону людини визначає можливість чути звук від 16 Гц до 20 кГц (повітряна провідність звуку) і до 220 кГц (кісткова провідність).

З віком, в результаті розвитку нейросенсорної приглухуватості, сприйняття частотного діапазону змінюється, і високі частоти перестають сприйматися.

Поріг чутності (мінімальний звуковий тиск на певній частоті) у кожної конкретної людини індивідуальний, і в нормі коливається від 0 до 25 дБ. При дії дуже гучних звуків, понад 140 дБ, відбувається деформація барабанної перетинки, внаслідок чого людина може отримати акустичну травму.

Професійне розшифрування даних аудіометричних досліджень (аудіограма пацієнта) – важливий етап на шляху відновлення слухової функції та збереження здатності чути як у дорослих, так і у дітей. Так виглядає аудіограма здорової людини:

 расшифровка аудиограммы

 Аналіз даного графіка показує, що показники сприйняття звукових частот перебувають у нормі.

Де зробити аудіометрію та розшифрувати аудіограму у Дніпрі

Можливість чути і відчувати навколишній світ – це безцінний дар, ключовий момент комунікації та взаємодії із соціумом. Тому наш обов'язок – зберегти його повноцінним і вчасно вжити заходів щодо запобігання розвитку дисфункції органів слуху.

Пройти аудіометрію та розшифрувати аудіограму у Дніпрі можна, відвідавши Лікувально-діагностичний ЛОР кабінет – медичний центр, де кожному пацієнту гарантовано індивідуальний підхід та високий професійний рівень надання медичної допомоги.

Якщо у вас залишилися уточнюючі питання, цікавить ціна проведення аудіометричного обстеження - ми проконсультуємо, допоможемо визначитися з різновидом діагностики, проведемо аналіз та зробимо комплексний висновок з вашої проблеми.

Також, ви можете заповнити форму для зворотного зв'язку, і ми передзвонимо Вам у зручний для Вас час.

Запис на прийом

Корисні статті