ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Всі хоча б раз у житті чули слово "гайморит" і практично всі можуть назвати пару-трійку способів боротьби з цією недугою. До методів лікування цього захворювання потрапляють як традиційні "ліки від усіх бід" антибіотики, так і народні способи на кшталт "шматочок часнику, змоченого в оцті".

Швидше за все, саме через велику кількість думок, версій та міфів, пов'язаних з лікуванням гаймориту, досить часто ЛОР-лікарю на прийомі доводиться роз'яснювати особливості такого захворювання та переконувати пацієнта в необхідності одних призначень та безглуздості інших, витративши при цьому чимало часу та зусиль.  

Що потрібно зробити перед початком лікування?

Перше і найголовніше правило в лікуванні будь-якої хвороби - це переконатися, що Ви лікуєте саме те захворювання, яке завдає Вам занепокоєння і заважає жити. Так-так, саме переконатися, що Ваш стан вимагає лікування безпосередньо гаймориту, а не низки інших патологічних станів, які можуть бути схожі з гайморитом.

Єдиний метод дослідження, який точно підтверджує чи виключає діагноз "Гайморит" - це рентгенівський знімок чи комп'ютерна томографія придаткових пазух носа. Якщо у Вас немає такого дослідження, то дискомфорт в області обличчя або закладеність носа не є причинами відразу ж підозрювати в себе саме гайморит.

Яке захворювання називають "гайморит"?

Гайморит - це запальне захворювання верхньощелепної пазухи різної природи та характеру перебігу процесу.

 

Основні симптоми, що наштовхують на думки про гайморит:

 • одностороннє або двостороннє утруднення носового дихання;
 • болючість та відчуття тяжкості в ділянці навколоносових пазух, які можуть поширюватися на ділянку скроні, віддавати в ділянку ока;
 • слизові або слизово-гнійні виділення з носа;
 • набряклість обличчя в області очних ямок;
 • зниження чи втрата нюху;
 • відчуття стікання слизу по задній стінці горлянки.

 

Також можуть відзначатись менш специфічні для даного захворювання симптоми: слабкість, нездужання, підвищення температури тіла до 37,5 ° С - 38,5 ° С, головний біль.

Краще звернутися за допомогою чи можна впоратися самому?

Звичайно ж, найшвидший і найефективніший спосіб вирішити питання зі здоров'ям - звернутися до лікаря. У ситуації з гайморитом СВОЄЧАСНЕ звернення до лікаря за допомогою прискорить одужання та спростить методи лікування. Коли це вчасно? Це не після місяцю і не після року. Так що якщо протягом 2 тижнів нежить після застуди чи ГРВІ не минає - зверніться не до старого доброго Google, а до фахівця, який допоможе вирішити Вашу проблему за короткі терміни.

І..... Якщо все ж таки Ви не потрапили до лікаря і залишилися віч-на-віч із Всесвітнім павутинням - постарайтеся бути критичні до інформації, що знаходиться на просторах Інтернету, намагайтеся довіряти все ж таки медичним ресурсам, спеціалізованим виданням, а не форумам і рекламним слоганам.

Які препарати справді допомагають при лікуванні гаймориту?

Препарати, які РЕАЛЬНО допомагають у лікуванні гаймориту:

 • Ізотонічний сольовий розчин (сольові промивання порожнини носа);
 • Інтраназальні кортикостероїди (схему застосування та дозування краще обговорити з лікарем, а не орієнтуватися за інструкцією);
 • Системні антибактеріальні препарати (але вони показані далеко не всім і не у всіх випадках, тому варто приймати дані препарати тільки за чіткими показаннями);
 • Деконгестанти, муколітики, секретолітики, антигістамінні препарати, НПЗЗ - часто призначаються ЛОР-лікарями, але це більше спроби максимально полегшити самопочуття пацієнта (у тому числі задовольнити його бажання лікуватися всім і відразу), ніж реальна клінічна необхідність.

Які процедури варто застосовувати для лікування гаймориту?

Процедури, які РЕАЛЬНО допомагають впоратися з такою недугою, як гайморит:

 • Промивання порожнини носа сольовим розчином (те, що здійснюється самим пацієнтом);
 • Промивання придаткових пазух носа методом переміщення рідини (знаменита "зозуля", яка при своїй "старомодності" дає результати, але знову ж таки показана не всім і не завжди, тому не є єдиним порятунком від гаймориту);
 • Пункція щелепної пазухи – метод досить радикальний, але дуже результативний – є значне полегшення після процедури. Однак, у сучасній практиці до цієї маніпуляції вдаються у 10-15% випадків і це не є порятунком від будь-якого гаймориту у кожного пацієнта. Все індивідуально, потрібно визначатися із показаннями до процедури у кожному конкретному випадку;
 • Гайморотомія (класична або ендоскопічна) - це вид хірургічного втручання, при якому здійснюється очищення порожнини пазухи від слизу, гною, кіст, поліпів, оздоровлення пазухи, створення правильного сполучення між порожниною пазухи та носовою порожниною, що дозволяє їй повноцінно функціонувати в майбутньому. У ряді пацієнтів, особливо з хронічним перебігом захворювання, це той самий рятівний метод, який вирішить їхню проблему на тривалий період.

Бережіть себе і своїх близьких!

Запис на прийом

Корисні статті