ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Алергічний риніт – запальне захворювання слизової оболонки носа, що супроводжується порушенням дихання, рясним слизовим виділенням і чханням. В основі патологічного процесу лежить алергічна реакція.

ЛОР Кабинет Днепр. Лечение аллергического ринита.

Причини виникнення

Причиною алергічного риніту (як і будь-яких інших видів алергічних реакцій) є порушення в роботі імунної системи, яка надмірно реагує на мікроскопічні частинки, що вдихаються. Надмірна відповідь імунної системи є причиною виникнення типових симптомів захворювання.

Існує кілька типів алергенів. Найпоширенішими є: пилок рослин, шерсть тварин, побутові кліщі. Багато хто помилково приймає забруднене повітря за алерген. Насправді ж забруднене повітря є сильним подразником для слизової оболонки дихальних шляхів, але не алергеном.

Прекрасна пора цвітіння! Вона надихає, народжує кохання та мрії. Немає нічого прекраснішого за пробуджену природу у всьому її буянні фарб і ароматів. Але, за деякими даними, близько 10% людей на планеті чекає цієї пори року з тривогою, знаючи, що рано чи пізно у них з'являться симптоми алергічного риніту. Якщо ви відноситесь до людей, які страждають сезонною алергією на цвітіння, вам необхідно звернутися до лікаря. Своєчасно призначене лікування дозволить зменшити болючі симптоми або зовсім їх уникнути.

Рекомендації щодо долікарської допомоги людям, які страждають на алергічний риніт:

  1. Виключення контакту з алергенами.
  2. Підтримка безпилового режиму та регулярне вологе прибирання.
  3. Кондиціонери зменшують концентрацію пилку та спор грибів у приміщенні, проте при порушеннях технічної експлуатації кондиціонерів можлива грибкова контамінація.
  4. Крім того, можливе використання препаратів-бар'єрів - аерозолів, що розпорошуються на слизову оболонку носа до передбачуваного контакту з алергеном.

Для призначення медикаментозного лікування потрібна консультація лікаря.

Якщо у Вас виникли скарги, записатися на консультацію до ЛОР-лікаря, можна по телефону або заповнивши форму запису на прийом.

 

Запис на прийом

Корисні статті