ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Отосклероз – це захворювання органу слуху, що характеризується порушенням роботи слухових кісточок середнього вуха. Зміна рухливості слухових кісточок обмежує передачу коливань звукової хвилі до структур внутрішнього вуха, що впливає на якість слуху, іноді до глухоти. Підступним це захворювання робить його неочевидна течія, яка може тривати місяцями, і навіть роками.


Отосклероз

 

Зміст

 1.     Причини виникнення отосклерозу
 2.     Симптоми отосклерозу
 3.     Діагностика отосклерозу
 4.     Лікування отосклерозу
 5.     Профілактика захворювання

 

Причини виникнення отосклерозу

Причини виникнення цієї патології на даний момент до кінця не вивчені, проте фахівці наголошують на певній закономірності у виникненні захворювання у певних груп населення.

 

Чинники, що підвищують шанси розвитку захворювання:

 • Жіноча стать - більш схильні до захворювання саме жінки, особливо в періоди значних коливань гормонального фону (період статевого дозрівання, вагітність, менопауза);
 • Спадковість - статистика показує, що первинна генетична схильність до захворювання виявляється у 27-40% випадків;
 • Запальні захворювання середнього вуха - порушення кровообігу та обмінних процесів у середньому вусі досить часто негативно впливає на стан слухових кісточок та суглобів, що з'єднують їх;
 • Вірус кору - при гістологічному дослідженні зразків слухових кісточок було виявлено РНК вірусу кору;
 • Хвороба Педжета - захворювання, у якому відзначається виражена деформація кісткової тканини у всьому тілі;
 • Хронічні аутоімунні захворювання – захворювання, при яких страждають структури, що складаються із сполучної тканини (кістки, сухожилля, м'язи, судини).

Симптоми отосклерозу

Симптоми можуть не мати яскраво вираженого характеру та не доставляти відчутного дискомфорту пацієнту протягом тривалого часу. Виявити захворювання на початковому етапі можна, проходячи регулярне обстеження у отоларинголога, у якому рекомендується зробити аудіометрію.

 

"Розпізнати" отосклероз можливо за низкою проявів:

 • Постійний шум, "шелест" в ураженому вусі;
 • Погіршення сприйняття низьких частот діапазону (наприклад, чоловіча мова сприймається глухо, тоді як жіночий чи дитячий голос зберігає для пацієнта чіткість сприйняття звуку);
 • У разі великого стажу захворювання, відбувається рівномірне погіршення сприйняття частот всього діапазону, що поступово знижує різницю між сприйняттям мови, звичайної гучності та шепоту;
 • Стабільне погіршення слухової функції без періодів поліпшення;
 • Ілюзія покращення чутності у шумній обстановці.

Діагностика отосклерозу

диагностика отосклероза

Виявити захворювання можна на підставі даних аудіограми пацієнта. Також додаткову інформацію про ступінь пошкодження слухових кісточок можуть надати такі дослідження, як імпедансометрія, комп'ютерна томографія скроневих кісток.

Лікування отосклерозу у Дніпрі

Тактика лікування отосклерозу передбачає як лікування без операції, так і оперативне втручання. Операція при отосклерозі ефективна при кондуктивній формі ураження, що зводиться до відновлення рухливості стремена та/або фенестрації лабіринту (формування додаткового отвору у внутрішньому вусі). Консервативне лікування, а саме слухопротезування, передбачається при кохлеарній формі отосклерозу, коли хірургічне лікування не буде ефективним.

Алгоритм та схема лікування розробляються індивідуально для кожного пацієнта. Дізнатись вартість операції та записатися на попередню консультацію і діагностику у наш спеціалізований медичний Центр слуху «Лікувально-діагностичний ЛОР-кабінет», можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Профілактика захворювання

Важлива умова профілактики отосклерозу – це регулярне спостереження за загальним станом свого організму, своєчасне звернення до відповідного фахівця у разі перших, іноді навіть незначних, симптомів.

Також варто відзначити, що відданість здоровому способу життя, збалансоване харчування, виключення шкідливих звичок, регулярні заняття спортом, корекція наявних хронічних станів, значно підвищують шанси на тривале насичене і радісне життя.

Запис на прийом

Корисні статті