ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Импедансометрия в Днепре

Звертаючись до теми клінічної діагностики, кожен пацієнт і лікар зійдуться на думці, що точність та повнота інформації, отриманої на основі скринінгу, істотно впливає на якісний результат терапевтичних заходів. Повне та всебічне дослідження дисфункції та причин її виникнення гарантує успішне подолання проблеми.

У нашому медичному ЛОР-центрі доступний актуальний у всьому світі метод обстеження органів слуху – акустична імпедансометрія (від англ. Impedance – повний опір) – це комплексний аналіз стану середнього вуха, євстахієвої труби, равлика, слухового та лицьового нервів, за допомогою якого можна визначити локалізацію та характер порушень, або виключити такі. Для проведення діагностики використовують спеціальне високотехнологічне обладнання. Прилад дозволяє фіксувати опір (імпеданс) структур середнього вуха при проходженні звукової хвилі та легкість проходження (адміттанс) звукової хвилі. На підставі отриманих даних отоларинголог може встановити:

  • Наявність рідини у порожнині середнього вуха
  • Непрохідність євстахієвих труб
  • Стан тканин та ступінь рухливості барабанної перетинки
  • Контроль за позитивними змінами при лікуванні гострого отиту

Лікар може призначити аудіологічне тестування за скаргами на погіршення стану слуху. У цьому випадку показники імпедансометрії повинні розглядатися разом з аудіометричним обстеженням (аудіограмою), яке також можна пройти у спеціалізованому ЛОР-кабінеті у Дніпрі. 

Розповімо про технічні аспекти проходження обстеження, як до нього підготуватися, скільки часу триває процедура, і яка її цінність для клінічної діагностики слухового аналізатора.

Складові акустичної імпедансометрії

Ми згадували про те, що імпедансометрія має на увазі сумарний скринінг, який поєднує в собі три різновиди аудіотестів:

  • Тимпанометрія – це точне дослідження середнього вуха на цифровому устаткуванні, що дозволяє визначити, у тому числі, не яскраво виражений запальний процес та обґрунтувати рекомендації щодо видалення аденоїдів у дитини. Тривалість тестування – приблизно 10 хвилин, протягом яких пацієнту рекомендується зберігати нерухомість, поки прилад фіксує показники провідності та опору слухової системи під впливом імпульсів. (У посиланні докладний опис тимпанометрії).

Американський вчений-клініцист Дж. Джергер у 1970 році вивчив та розробив класифікацію графіків тимпаномертії, що використовуються в сучасній медицині для розшифрування даних акустичних тестів у всьому світі.

Графік здорової функції виглядає так:


график импедансометрии

  • Дослідження функції євстахієвої труби. Прилад реєструє імпульси під час зміни тиску в носоглотці, на підставі яких отоларинголог може визначити відхилення нормальної циркуляції повітря.

Якщо порушення мають місце, то внаслідок перепадів між внутрішнім та зовнішнім тиском у носоглотці порушується необхідна вентиляція в середньому вусі, що в свою чергу каталізує сприйнятливість органу до інфекцій та підвищує ризик виникнення запальних процесів. Реєстрація маркерів відбувається у три етапи:

А) при нормальному тиску в носоглотці,

Б) при підвищеному тиску (лікар попросить вас зробити видих при закритому носі та роті),

В) при зниженому тиску (у момент ковтання при закритому носі та роті).

Процедура безболісна і все, що від вас потрібно - це виконати типові нескладні команди сурдолога.

На малюнку нижче наведено графік нормальної функції:
график нормальной функции импедансометрии

  • Акустична рефлексометрія спрямована на те, щоби проаналізувати здатність слухового каналу сприймати мінімальний рівень звуку. У нормі поріг акустичного рефлексу становить 65-90 децибел.

Тестування проводять при обтуруванні зовнішнього слухового проходу, що дозволяє виключити побічні шуми з використанням високочастотного мікрофона, приєднаного до вимірювального приладу. При подачі звукових тонів заданої частоти апарат фіксує рефлекторне скорочення м'язів, і відображає ці показники у вигляді графіків. За допомогою тест-маркерів можна диференціювати різновид приглухуватості.

Існують два способи проведення дослідження:

  1. Іпсилатерально - сигнал подається в те вухо, в якому було виявлено акустичний рефлекс;
  2. Контралатерально – сигнал подається у вухо, протилежне до того, в якому було виявлено рефлекс.

Так виглядає графік без порушень:

импедансометрия уха без нарушений

Показання щодо дослідження

 

Імпедансометрія призначається пацієнтам без вікових обмежень, а також дітям до одного року. Таке дослідження не має протипоказань і побічних наслідків для обстежуваного. Лікар рекомендує пройти процедуру у таких випадках:

  • підозра на отит;Импедансометрия для детей
  • визначення ступеня рухливості барабанної перетинки;
  • диференціація причин та різновиду приглухуватості. 

    Перед початком процедури лікар повинен провести первинну отоскопію, після чого в зовнішньому слуховому проході герметично фіксується зонд, з'єднаний з діагностичною апаратурою.

Розшифровка імпедансометрії

 

Грамотне та коректне розшифрування значень імпедансометрії гарантує позитивну динаміку стану пацієнта. Після проходження процедури, лікар-сурдолог формує висновок на підставі сукупності даних імпедансометрії та призначає відповідну терапію. Також дані тестування пацієнта враховуються під час підбору слухового апарату.

Розшифровка здійснюється безпосередньо відразу, під час вашого візиту до ЛОР-кабінету. Ви зможете поставити лікарю всі питання і уточнити інформацію, пов'язану зі станом слухових рецепторів.

Проведення акустичної імпедансометрії у Лікувально-діагностичному ЛОР-кабінеті

Записатися на імпедансометрію, пройти комплексне обстеження та отримати об'єктивну, точну аудіальну діагностику, своєчасно виявити функціональні зміни, деструктивні процеси та запобігти розвитку глухоти можливо, відвідавши наш спеціалізований медичний центр. Тут ми пропонуємо нашим пацієнтам можливість обстеження на сучасному, високоточному обладнанні, професійне консультування та дієву методику лікування як для новонароджених, дітей віком до 1 року, так і для дорослих відвідувачів.

Запишіться на консультацію у зручний для Вас час, зв'язавшись з нами по телефону, або заповніть онлайнову форму. Пріоритет здорового, якісного способу життя, уважний збір анамнезу, практичні призначення, створення атмосфери психологічного комфорту – наш орієнтир, стандарт сучасної медицини, максимально реалізований у лікувально-діагностичному ЛОР-кабінеті.

Запис на прийом

Корисні статті