Пресбіакузис: причини, симптоми, діагностика, лікування
Так чи інакше, вікові зміни зачіпають органи та системи нашого організму. Пресбіакузис є формою дегенеративного процесу звукосприймаючої функції, що розвивається у людей старшого віку. Така форма приглухуватості призводить до скорочення слухового діапазону, через що людина перестає сприймати звуки вищих частот.
Пресбіакузис прийнято розглядати як неминучу вікову зміну, проте в даний час вченими встановлено, що даний дефект не обмежений виключно віком, і може розвиватися у людини при постійному перебуванні під впливом шумів високої інтенсивності.
Зміст
- Основна причина виникнення пресбіакузису
- Симптоми старечої приглухуватості
- Діагностика пресбіакузису
- Лікування пресбіакузису у Дніпрі
- Запис на прийом
Основна причина виникнення пресбіакузису
Основна причина виникнення пресбіакузису - це скорочення (відмирання) кількості волоскових клітин внутрішнього вуха, які відповідальні за передачу імпульсів в центри слуху головного мозку. Чинники, що зумовлюють розвиток дисфункції слуху, можуть бути вродженими або набутими:
- Генетика, вроджені патології розвитку
- Вік пацієнта (люди, які досягли 70 років, перебувають у основній групі ризику)
- Вплив шуму (особливості роботи на виробництві)
- Травми голови, вух
- Ускладнення, наслідки хіміотерапії при онкологічних захворюваннях
- Нестача вітамінів А, С, Е та магнію
- Цукровий діабет, а також захворювання, пов'язані із серцево-судинною системою
Симптоми старечої приглухуватості
Симптоми приглухуватості виявляються в тому, що людина перестає сприймати високочастотний діапазон звуків. Наприклад, пацієнт краще сприймає чоловічий голос, ніж жіночий чи дитячий; не чує рингтон телефону, погано сприймає мову, якщо вона звучить швидко. Найчастіше вікові пацієнти відчувають дискомфорт від спілкування по телефону або в багатолюдних місцях: будь-які сторонні звуки здаються їм різкими і дратівливими, а мова співрозмовника - нечіткою і розпливчастою через постійний шум у вухах. Тому важливо дотримуватися певних правил при спілкуванні з людьми похилого віку: попередньо доторкніться до співрозмовника, повідомивши про свою присутність і бажання почати розмову, виключіть по можливості додаткові джерела звуків (зачиніть вікно, вимкніть телевізор), говоріть трохи повільніше звичайного, чітко промовляючи слова.
Діагностика пресбіакузису
Вроджені, генетично обумовлені порушення слуху, можна визначити за допомогою слухових тестів (ASSR, КСВП) з ранніх років життя пацієнта, тоді як набуті дефекти визначають методом тональної аудіометрії, а також за допомогою камертонних проб. При зовнішньому візуальному огляді, отоларинголог використовує отоскоп, досліджуючи стан барабанної перетинки та зовнішнього слухового проходу, після чого направляє пацієнта на проходження аудіометричного обстеження, з метою встановлення частотного діапазону ураження слухової системи, щоб сформулювати діагноз та визначити терапевтичні заходи.
Лікування пресбіакузису у Дніпрі
Ефективне відновлення здатності чути при прогресуючій старечій приглухуватості – це своєчасний підбір слухового апарату у спеціалізованому медичному Центрі слуху «Лікувально-діагностичний ЛОР-кабінет». Лікарі-отоларингологи забезпечать комплексну діагностику та допоможуть підібрати найкраще рішення для відновлення та корекції слухової функції пацієнта. З метою профілактики та зниження ризику розвитку глухоти, рекомендуємо уникати тривалого впливу різких та гучних звуків, приймати вітаміни, регулярно обстежуватись у профільних фахівців та вчасно звертатися за медичною консультацією!