ПРЙОМ ЗА ЗАПИСОМ: 095 119-57-12

Парацентез (у перекладі з грецької paracentesis – прокол) барабанної перетинки вперше увійшов до медичної практики у 18 столітті, як захід для покращення слуху. Пізніше методика парацентезу отримала більш детальний опис та показання до проведення: прокол (надріз) виконувався як хірургічний захід для спорожнення порожнини середнього вуха від продуктів секреції, ексудату.

Таким чином, парацентез в отоларингології – це прокол (надріз) тканини барабанної перетинки, за допомогою спеціальної голки списового типу, з метою усунення ексудату з порожнини середнього вуха. Надріз виконується в тому випадку, якщо отвір проколу виявився недостатнім для виведення великої кількості виділень, що накопичилися.

Прокол виконується у медичній установі кваліфікованим спеціалістом-отоларингологом після проведення всебічної діагностики стану пацієнта та виявлення показань до парацентезу. Зокрема, гнійний отит ефективно усувається у такий спосіб. Технічно процедура відносно не складна і не вимагає спеціальної госпіталізації пацієнта, а полегшення настає вже відразу після проколу. Як правило, маніпуляція не вимагає наркозу, але за бажанням пацієнта може проводитися під місцевою анестезією (ватний тампон просочується анестетиком і вкладається в слуховий прохід, щільно стикаючись з барабанною перетинкою, на 7-10 хвилин). В окремих випадках може знадобитися загальний наркоз. Після виконання пункції, в отвір, що утворився, лікар вводить дренаж, змінюючи тампони в міру їх просочування ексудатами. Відновна терапія після парацентезу вкрай важлива: точне дотримання інструкцій Вашого лікаря допоможе унеможливити розвиток негативних наслідків у вигляді прогресуючої приглухуватості та рецидиву запального процесу.

Показання до парацентезу барабанної перетинки

Звернутися за медичною допомогою слід негайно за наявності таких симптомів:

 • Гострий біль у вусі, що не піддається традиційному знеболюванню
 • Підвищення температури тіла (понад 38 градусів)
 • Випинання барабанної перетинки (діагностується виключно лікарем)

 

Парацентез здійснюється, лише після об'єктивної діагностики у таких випадках:

 • Наявність запального процесу, гострий отит
 • Накопичення патологічної рідини в середньому вусі (ексудативний отит)
 • Неефективність консервативного лікування
 • Крововиливи, травма голови.

Отвір після проколу (надрізу) затягується протягом кількох днів без наслідків для слуху.

Прокол барабанної перетинки дитині

Дитяча будова євстахієвої (слухової) труби, що з'єднує вушну порожнину з носоглоткою, має свої особливості: у малюків вона набагато ширша і коротша, ніж у дорослих. Тому при попаданні інфекції та наступному набряку запаленої слизової оболонки, порушується повітрообмін з порожниною середнього вуха, і створюється сприятливе середовище для розмноження в ній хвороботворних бактерій. Не до кінця пролікований отит на тлі тліючого осередку інфекції часто є причиною скупчення гнійних виділень у порожнині середнього вуха малюка. Погіршує ситуацію той факт, що через вік, не всі діти можуть озвучити скарги на свій стан, тому батьки можуть згаяти момент і запідозрити недобре лише тоді, коли у дитини починаються затримки мови.

Слід врахувати, що у маленьких пацієнтів відрізняється будова барабанної перетинки (у дітей вона більш щільна, стійка до мимовільного порушення цілісності), а також швидкість процесів виділення і згущення ексудатів. Тому заходи слід вживати негайно, щоб уникнути тяжких наслідків та серйозного оперативного втручання. Своєчасний парацентез здатний позбавити малюка від гострого болю та подальшого накопичення виділень у середньому вусі.

Процедура технічно не відрізняється від парацентезу для дорослих пацієнтів, а завдяки потужним регенеративним функціям дитячого організму при правильному догляді, процес загоєння завершиться протягом 5-7 днів.

Догляд після парацентезу: обов'язково дотримуйтесь призначення Вашого лікаря!

 • Не можна ігнорувати прийом препаратів та фізіопроцедури, прописані лікарем
 • Не можна самостійно коригувати дозування медикаментів, використати сумнівні спиртові краплі
 • Не допускайте попадання води у вушну порожнину – мийте голову акуратно
 • Не допускайте переохолодження.

Де зробити парацентез барабанної перетинки у Дніпрі

Відповідальний вибір медичного закладу – гарантія того, що процедура буде виконана грамотно, а відновлювальний процес протікатиме благополучно та без ускладнень. Спеціалізований медичний центр «Лікувально-діагностичний ЛОР-кабінет» успішно здійснює діагностику та лікування захворювань вуха як у дорослих, так і у дітей.

Для того, щоб уточнити інформацію, дізнатися актуальні ціни та записатися на прийом до отоларинголога, зателефонуйте нам, або заповніть форму, і ми передзвонимо у зручний для Вас час.

Запис на прийом

Корисні статті